SWEDEN | NOWHERE TO SLEEP

Bylo přibližně 4:30, když jsme se vylodili ve švédském přístavu v Trelleborgu. První zastávka byla stará vikingská osada z 10. století. Následovala pauza na pumpě pro snídani, která už u vchodu voněla skořicí a tak moje volba byla jasná. Kanelbullar neboli jejich typický skořicový šnek a k tomu pořádná dávka kafe. Potom už jsme pokračovali výš. Mělo nás asi napadnout, koupit nějaký švédsko -český slovník, protože tady nejde odhadnout opravdu nic. Je to problém hlavně u jídla, když jste vybíravý a překlady do angličtiny nějak vynechávají. Už si ale pamatuju, že kyckling je kuře a s tím si zatím vystačím. Ale pro jistotu jsem si na první rychlé wifi stáhla i kompletní slovník, tak snad ty překlady zvládneme. 
Plány naší dovolenou zůstaly otevřené do poslední chvíle (pořád jsou), takže jedem tak trochu na blind. Pár dní před odjezdem jsem se teprve začala dozvídat, že nějaké dny budeme spát pod stanem. Zatím spíme jenom tak, ale to nevadí, na stanování jsem od mala zvyklá. Jenomže hned první večer nastal šok, když jsme v 10 večer ještě neměli kemp a bloudili tentokrát opravdu v divočině. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a my v 11 večer zakempovali (doslova) na fotbalovém hřišti.

Abych se taky dostala k tomu, co jsme vůbec viděli. První městečko, které jsme navštívili, byl Simrishamn, kde jsme byli obklopeni starými barevnými domky, a u žádného nechyběly růže. Bylo to jako z pohádky. Viděli několik národních parků, z nichž zatím nejzajímavější a nejkrásnější byl určitě Stuverydsbäcken. Taky jsme navštívili městečko Eksjö, které je známe jako nejstarší dřevěné městečko ve Švédsku. Losí farmu, na které se nacházel pouze jeden los a to ještě viditelný pouze s dalekohledem (který nám chyběl, nevadí). 

 

 Teď už se nacházím ve Stockholmu a užívám si ho, jak jen to jde. Zatím jsme teprve v půlce našeho cestování, takže svoje celkové pocity a dojmy ze Švédska, plno fotek ze Stockholmu si nechám na další články.
Navštívil jste někdo Stockholm? Jaký na vás udělal dojem a co bych si neměla nechat ujít?
Zatím se mějte krásně.

0 thoughts on “SWEDEN | NOWHERE TO SLEEP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *