STOCKHOLM ’16

Kdybych měla vybrat pro mě nejkrásnější část z našeho švédského cestování, rozhodovat se budu mezi fjordami na západě a právě Stockholmem, o které budu psát dneska. Stockholm, kterému, jak jsem dozvěděla, se říká Benátky severu díky jeho rozložení na 14 ostrovech, jsem si zamilovala během prvních minut. Jeho architektura, móda všech kolemjdoucích, čistý design, útulné butiky a celková životní úroveň je přesně můj šálek čaje.

Abych to ale vzala všechno od začátku. Ve Stockholmu jsme strávili 3 dny, respektive 3 noci. První den jsme dorazili přibližně okolo 4 hodiny, rychle jsem si zašla do fitka, protože už bylo potřeba a okolo 6 jsme vyrazili vstříc naší první zastávce a to Gamla Stanu neboli Starému městu. Procházet úzké, malebné uličky při západu slunce bych mohla donekonečna.

 Druhý den jsme se po velmi vydatné snídani vydali na vlakové nádraží. Vyznat se v jejich systému jízdenek je fakt síla, takže určitě doporučuji si to všechno nastudovat dopředu. Nakonec jsme to asi po hodině všechno zvládli a vyrazili na naší první zastávku. Tou bylo Vasa museum. Pokud se do Stockholmu vydáte, rozhodně nevynechávejte právě tohle. Ani se mi nechtělo věřit, že tato loď byla v podstatě v tomto stavu potopená 333 let. Zbytek dne jsme už jenom courali po městě, prokládali to nakukováním do všemožný butiků a všechno zakončili vyhlídkou na celé město.

Následující den byla hlavním programem projížďka lodí po Archipelagu, kterou můžu stejně vřele doporučit.Protože nám zbylo ještě hodně času, následovala prohlídka Drottningholmského paláce.

poslední půl den jsme se vrátili v čase díky prohlídce místního skanzenu a dozvěděli se něco o životě tamních lidí v 17. – 19. století. Dokonce jsme v zoo viděli konečně i sobíky. 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *