POLAND | TRAVEL DIARY

Ahoj

Hned první dny prázdnin jsem začala litovat, že jsem si všechno nenaplánovala lépe, protože všichni z Prahy odjeli a já tu zůstala na pospas rodičům. Najednou přišli s nápadem, že bychom se mohli vydat na rodinný výlet. Každý rok si vybereme nějaké zajímavé místo ne tak daleko hranic a na pár dní vyrazíme objevovat. Budapešť, Berlín, Vídeň … všechny jsme zvládli předchozí roky a tak padla volba na Polsko. Zrovna z toho jsem neskákala metr vysoko, protože můj hlas patřil Milánu. Ale lepší než sedět doma. Takže jsme sbalili kufry a vyrazili. A musím říct, že se mi tam líbilo daleko víc, než jak jsem čekala.


Měli jsme 4 hlavní destinace. Bludné skály, Krakov, Vratislav a vybojovaný zábavní park, díky kterému jsem vlastně celý výlet nakonec podnikla.

Bludné skály

Hned na začátek jsme volili namísto procházek po městě přírodu, konkrétně Národní park Stolové hory. Od tohoto pohoří v Sudetech jsem si toho slibovala asi nejméně. Podle fotek to vypadala přesně jako naše Adršpašské skály. Ale jak jsem psala na začátku, překvapily a ne málo. Celá naše procházka po Bludných skalách se skládala z uzoučkých cestiček, kde někteří museli chůzi nahradit lezením po kolenou a adrenalin v krvi jim zvyšoval fakt, že objem jejich těla neodpovídá škvíře mezi skálami. Nakonec ale i tito jedinci cestu zdolali a dokonce se dočkali potlesku od přihlížejících Poláků. Jedinou nevýhodou bylo, že foťák skončil v batohu, protože jinak by cestu nepřežil.

Vratislav

Další zastávka byla již zmíněná Wroclaw neboli Vratislav. Město, které mi vyrazilo dech. Díky všudypřítomným barevným fasádám domů jsem si připadala spíš jako v Kodani, než někde jen pár minut jízdy od českých hranic. Městečko je to malé, takže 2 dny na jeho návštěvu bohatě stačí. Za návštěvu stojí nejen Rynek, který se nachází v srdci města, ale například i tržiště Hala Targowa, kde můžete doplnit energii výborným ovocem nebo Hydropolis. A jako zpestření koukejte po postavičkách trpaslíků, které najdete doslova na každém rohu.


Travel tip n. 1

Holky, pokud chcete od vašeho přítele dostat puget rudých růží, zavezte ho právě do Wroclawi. Jedna velká růže tu totiž v přepočtu vyjde asi na 30 korun… A já si říkala, jací jsou Poláci gentlemani, když každý druhý pár nesl velkou kytici.
Protože fotek je až až, tak druhou část našeho výletu, Krakov a Energylandii, uvidíte během příštího týdne.

Taky máte nějaké místo, které vás i přes počáteční obavy překvapilo? Určitě mi dejte vědět do komentářů.

Mějte se krásně a užívejte si prázdniny!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *