POLAND | SECOND PART

Ahoj!

Dneska tu pro vás mám slíbené pokračování našeho polského dobrodružství. V druhé polovině výletu jsme zavítali do Krakowa. Nebyla to moje první návštěva a tak i přesto, že je považován na jedno z nejkrásnějších měst Polska, jsem se víc než na památky těšila na kebab … ale k tomu později.

Protože nás Krakow přivítal deštěm, zvolili jsme místo prohlídky historického centra návštěvu solného dolu Wieliczka. Nevěřili byste, co všechno lze ze soli vytvořit. Podlahy, stropy, židle a tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Pokud tomu nevěříte, můžete ochutnat, protože v ceně vstupenky je prý i kilo soli, kterou je možné konzumovat během prohlídky. Jestli návštěvu zvažujete, tak si určitě rezervujte lístky, protože kdybychom si bývali nepřivstali a neměli trochu toho štěstí, strávili bychom dopoledne zalezlí v apartmánu. 
Odpoledne už přišel čas na klasický turistický sightseeing.
Travel tip n. 2

Tentokrát se nejedná o tip, kam dotáhnout přítele, ale o jídlo. Jak jsem psala na začátku, jela jsem do Krakowa jen kvůli kebabu. To asi přeháním, ale rozhodně to byl jeden z důvodů. Totiž, před pár lety jsme se školou byli v Osvětimi a následně právě v Krakowě, kde jsme si s kamarádkou koupili úplně náhodný kebab. Pro tenhle náhodný kebab jsme se ještě druhý den vrátily a do teď mu zatím žádný nekonkuroval. Takže pokud se ocitnete hladoví v Krakowě, jděte z hlavního náměstí ulicí s McDonaldem a první kebab, na který narazíte, je ten pravý. Věřte, že lepší jste nejedli.


Protože nám i během odpoledne poprchávalo a foťák tak po většinu času zůstával v tašce, slunečné chvíle jsem využila alespoň k nafocení oufitu.

Na sobě mám croptop, který jsem den předem ulovila ve slevách v Zaře, černé šortky z H&M a zrcadlové Aldo brýle. Nesmí chybět conversky, které sice už nemůžu nazvat bílými, ale k mým výletům prostě patří a samozřejmě batůžek z Manga, jako pravý turista.
Celý trip jsme zakončili návštěvou zábavního parku Energylandia. Je to nový areál, což je na jednu stranu skvělé, protože se nebojíte, kdy uletíte, ale zase většina vodních atrakcí, na které jsme se v tom vedru nejvíc těšili, nebyla ještě dostavena a když ano, tak jsme čekaly hodinovou frontu. Ale i tak to stálo za to. Tam jsme si na závěr dali výbornou oreo a kinder bueno zmrzlinu a vyrazili směr Praha.


Doufám, že se vám hromada fotek líbila, a že pokud jsme byli s návštěvou Polska na pochybách, tak teď už nejste.

Mějte se krásně a užívejte zbytek prázdnin, protože ty nám bohužel utíkají rychlostí blesku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *