COPENHAGEN

Ahoj!

Asi nejsem jediná, kdo ze školních lavic vzpomíná zpátky na prázdniny, kdy jsme místo hledání rozvrhu hledali tak akorát plavky. Protože jsem se konečně dokopala k tomu, abych přetáhla všechny fotky do jednoho počítače a následně těch přes 3000 fotek probrala, zjistila jsem, že mám ještě plno míst a zážitků, o které jsem se s vámi chtěla podělit. Další část fotek ze Švédska si nechám na později, protože těch už tady bylo dost a tak je dneska na programu úplný závěr našeho rodinného „roadtripu“, Kodaň. v Kodani jsme strávili celkem 3 noci a ubytování jsme vyřešili s AirBnB. Bylo to poprvé, co jsme to vyzkoušeli a musím říct, že ubytování bylo útulné a krásně zařízené. Akorát obdivuji lidi, kteří jen tak přenechají klíčky cizincům a odjedou.
Abych řekla pravdu, Kodaň jsem si neužila tak moc, jak jsem chtěla a spíš jsem se celou dobu těšila zpátky domů. Všímala jsem si místo památek jeřábů (fakt je nemám ve městech ráda) a vnímala zimu. Bylo to ale asi tím, že mě neustále bolela hlava z rostoucích osmiček, často nám pršelo, děsně foukalo a já už nevěděla co si oblékat, abych nezmrzla. Dále co si budeme povídat, po třech týdnech s rodinou už si začnete lézt na nervy. A všechno se zakončilo návštěvou místní policie, díky ukradené peněžence. Když teď ale koukám zpátky a pominu všechny tyhle mínusy, tak Kodaň určitě stojí za návštěvu. Ale pokud vás zajímá pouze rychlé proběhnutí nejznámějších památek, jeden den postačí. 

Kdybych měla vybrat 2 místa, která určitě nevynechat, tak první je bez pochyby zábavný park Tivoli. Je to druhý nejstarší park na světě a stojí za návštěvu, i pokud nejste zrovna nadšenec do atrakcí. Nachází se zde nespočet restaurací a stánků, ve kterých si vybere každý to své. Ještě větší kouzlo má večer, kdy je nádherně nasvícený. 

Druhá „atrakce“ jsou projížďky lodí po městě. Uvidíte i místa, kam se normálně nedostanete a projedete pod mosty, do kterých byste ani neřekli, že je možné se s lodí vejít. 


Věc, ke které jsme se my nedostali, ale musím jí zmínit, je vypůjčit si kolo. To je totiž hlavní dopravní prostředek v Kodani a uvidíte je doslova na každém místě.

Taky vzpomínáte ze školy zpátky na prázdniny?

Mějte se krásně! 

0 thoughts on “COPENHAGEN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *