PEACHY LOOK | MAKEUP TUTORIAL

Ahoj!

 Dneska pro vás mám po delší době článek zařazený do kategorie beauty. Občas se mě v directu ptáte, jaké produkty k líčení používám, a protože od posledně jsem pár věcí vyměnila, makeup tutorial mi přišel na místě. 


I přes to, že do školy většinou sahám po řasence a do kabelky letí nejbližší balzám na rty, najdou se dny, kdy si s líčením vyhraju daleko víc. Mezi tím vypadat namalovaná přirozeně a spadnout do skupiny velikonočních kraslic je někdy tenká hranice a občas jí holky překročí a uvědomí si to až při pohledech ostatních. Proto si s makeupem ráda hraju a zkouším, jaký detail by ho dokázal posunout dál a zároveň nepřekročil tu pomyslnou lajnu. Právě proto jsem si v poslední době oblíbila tenhle broskvově laděný look, u kterého nestrávíte hodiny zavřené v koupelně a i tak vypadáte k světu. 
  
Před jakýmkoliv nanášením makeupu nikdy nevynechám 3 věci. Vyčistění pleti, namazání obličeje krémem a balzám na rty. Když jsou první kroky hotové, můžu se pustit do dalších procesů.

Začínám světlým korektorem, který aplikuji na tmavé kruhy pod očima. Dřív jsem byla odpůrce beauty blenderů, ale potom co jsem se ho naučila správně používat, namočit ho, na něj nedám dopustit. Takže jako pomůcka na rozetření korektorů za mě určitě ano. 
Všechno zafixuji pudrem ze Sephory (viz. minulý tutorial) a můžu se pustit do obočí. Od Vánoc používám tuhle miniaturku od Benefitu a i když jsem dřív byla spíš pro pudrové varianty, tenhle gel si nemůžu vynachválit. Vypadá mnohem víc přirozeně.
Teď ta nejvýraznější část, oči. Asi se u mě nedočkáte tmavých kouřových stínů, protože se v nich zkrátka necítím dobře. Proto volím převážně hnědé tóny. Z paletky estée lauder jsem přes celé víčko natřela světle hnědý stín. Na něj, převážně do záhybu oka, ale i trochu nad něj, aplikovala broskvový stín. Tmavý stín jsem pak aplikovala do vnějšího záhybu oka a tvořila pomyslné V.

Horní linku jsem zvolila v hnědém odstínu a dala jí po celé délce víčka jak zvenku, tak zároveň do poloviny vnitřní strany. Na spodní linku přišel potom lesklý hnědý stín od Sephory. Je to právě ta maličkost, o které si řeknete, že neudělá divy, ale opak je pravdou a já ho používám, co to jde.Stačila přidat řasenka a oči jsou ready. Teď jsem si nejvíc oblíbila právě roller lash od Benefitu a hned v shopping fever koupila další do zásoby. A to i přes to, že makeup je věc, za kterou zrovna ráda neutrácím.

Další krok, konturování. Nejsem žádný expert a v zásadě ho většinou vynechávám. Pokud jde ale o fotky, udělá rozdíl obrovský. Bronzerem nanesu klasickou „trojku“ a rozjasňovač na místa, na kterých by se normálně odráželo sluníčko. Poslední fáze jsou rty. Jak jsem psala v minulém článku, oblíbila jsem si nošení rtěnek. Na co jsem si ale ještě nezvykla, je pocit, že ji mám na rtech. Neustále mám potřebu to kontrolovat, nechci radši pít, přijde mi, že všichni koukají, jak špatně namalované to mám. Za mě jsou nejlepší rtěnky matné, jenomže u nich je problém, že ret vysuší a nebo tvoří cucky. Zrovna včera jsem se o tom bavila s kamarádkou, které červená rtěnka držela naprosto bezchybně i přes vypití smoothie. Poradila mi používat bázi. Takže jsem hned zaběhla do dm, koupila snad tu nejlepší co měli a i přes to, že jsem jí zkoušela vlastně jen den, jí stoprocentně nedám z ruky. Žádné cucky, přežila oběd i pivo.

Jaké líčení teď máte v oblibě vy? Určitě mi dejte vědět do komentářů. A pokud máte nějaké tipy na broskvovou paletku, hoďtě je tam taky. Protože takhle kradu ségře stíny od One Direction.:D


Zatím a mějte se krásně!

0 thoughts on “PEACHY LOOK | MAKEUP TUTORIAL

  1. Krásné jemné líčení! Rtěnku mám stejný odstín už někoik měsíců a nemůžu si jí vynachválit. A přestože mám stejnou barvu očí jako ty, vždy jsem se těmto odstínům vyhýbala a přitom to vypadá tak krásně! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *