FITBOX & TRAMPIES

Ahoj!

Pamatujete, jak jsem si v minulém článku postěžovala, že čas moc rychle letí? Dneska, když jsme v rámci nabrání sil na další lyžování navštívili termální lázně, mi došlo, že pokud je někdy správná doba pořádně zamakat na vysněném „summer body“, je to právě teď. První jarní den je za rohem, a i když bych tomu ráda věřila, zázraky se nedějí přes noc. Nebo alespoň ne ty spojené s postavou. Ať už je cíl zhubnout pár kilo, vyrýsovat břišáky nebo vaše novoroční předsevzetí začít se víc hýbat zatím ne a ne vyjít, tenhle článek je právě pro vás. 


Už jsem několikrát zmiňovala, jak moc je důležité najít něco, co vás baví a toho se držet. Taky to není poprvé, co mluvím o fitboxu nebo trampolínkách, ale protože právě tyhle dvě lekce pomohly mně v začátcích, rozhodla jsem se vám je přiblížit trochu víc a zároveň předat pár užitečných tipů.


FITBOX


Co se sportu týče, je fitbox moje největší srdcovka. Pravý box mě lákal vždycky. Přece jenom, kdo by nechtěl postavu jako Adriana Lima, která se netají tím, že tomuto sportu propadla a pomáhá jí udržovat se ve formě. Jenomže když má člověk udělat první krok, který je z celého procesu to nejtěžší, výmluvu si najde všude. Trenér je moc drahý, nechci mlátit do skutečných lidí, nepůjdu do toho sama … A takhle bych dokázala pokračovat do nekonečna. Uběhl nějaký ten měsíc a my jsme si s kamarádkou řekly, že tentokrát už vážně něco najdeme a tak jsme zasedly za počítač a hledaly. Při hledání boxu nám vyjela i stránka euforie a na ní zmíněný fitbox a hned bylo rozhodnuto. Pár dní na to jsme lekci navštívily a po první hodině bylo jasné, že to není naposledy. Fitbox je odvětvím boxu, takže vás čeká plno úderů a kopů, ale ne do osoby vedle vás, ale do totemu.  Zároveň je celá lekce podložená hudební kulisou, což mně osobně u cvičení vždycky pomáhá. Zaručeně vypotíte snězenou tabulku čokolády, skvěle se odreagujete, a pokud vás zrovna někdo naštval, není problém si ho představit místo pytle:D

TRAMPIES


Pokud se chcete zasmát, vyblbnout se a přitom pálit tuky, trampolínky jsou to pravé. Já na ně vždycky jdu právě díky tomu, plus na hubnutí nohou jsou zázrak. Nebo tak to platí u mě. Pokud první kouknete na video, pomyslíte si, že jste bez šance to udýchat a vydržet. Makačka to je, to bez pochyb, ale jakmile se do toho dostanete, hodina uběhne jako nic. 

Pokud máte ze skupinových lekcí strach, mám pro vás pár rad, jak z toho vytěžit co nejvíc

Buďte ta v první řadě 
 Asi to zní jako špatný tip, když cítíte sevřený žaludek jenom při průchodu dveří. Věřte ale, že pokud stojíte vepředu, namotivuje vás to a vydáte dvojnásobek energie, než kdybyste se zahrabali někde vzadu.

Ne povinnost, radost 
 Pokud někam jdete, jděte tam s radostí. Pokud to budete brát jako povinnost, nikdy si z toho zálibu neuděláte. Nastupte tam hezky s úsměvem, a kdyby ani ten nepomohl, berte to tak, že vám to zabere jen hodinu života a to je nic.

Jděte do toho ve dvou 
 Pokud jste četly předchozí fitness článek, opakuji se. Stojím si ale za tím, že je to rada nad zlato. Protože pokud toho jedna bude mít po krk a nejradši by zůstala zahrabaná v peřinách, ta druhá jí z toho vytáhne. 

Jak jste na tom vy? Upřednostníte skupinové lekce nebo si radši cvičíte jen podle sebe? 
Mějte se krásně!

PS: Moc děkuji Euforii, která mě nechala využít jejich sál. A pokud nevíte, kam zrovna na lekce, koukněte na jejich stránky. Mají takové množství, že nehrozí, že by vás nic nezaujalo. 

0 thoughts on “FITBOX & TRAMPIES

  1. Taky začínám cvičit 😀 Fitbox mě strašně bavil a pak mi ho u nás zrušily :'( a teď semnou nikdo jít nechce 🙁 Trampolíny jsem ale ještě nezkoušela, takže na to musím někoho vytáhnout. Nedokážu jít kamkoliv sama 😀 Teď většinou cvičím doma sama před pc, ale plánuju i nějaké fitness lekce!
    Mimochodem- jsi kočka, moc ti to při tom sluší 😉

  2. Já jsem měla stejný problém, ale pak jsem si řekla, že radši půjdu sama než sedět doma 😀 Určitě je vyzkoušej! Je pravda, že já teď většinou taky cvičím doma u PC 😀 Ale plánuju dělat permici do fitka, kde mám i různé lekce a tak 🙂 A děkuju moc <3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *