CINNAMON ROLLS | HEALTHIER VERSION

Ahoj!

Není to plánované, ale poslední dobou střídám články s recepty a ty outfitové. Dneska padla volba na první variantu, konkrétně je to recept na tyhle super voňavé skořicové šneky. S hektickým koncem školního roku jsem byla ráda, když jsem si zvládla večer připravit oběd na druhý den. Proto jsem využila první dny prázdnin k pečení, které mi tak chybělo. Moje obava, že zdravá varianta bude propadák a já tak nezaženu svoje chutě se nenaplnila a já díky tomu vrátila o rok zpátky do Švédska, kde byla  tato vůně skořice cítit nejen v kavárnách a pekárnách, ale na každém kroku. ingredience: 

těsto: 

celozrnná mouká – 240g 
sušené droždí – 7g (1 balení) 
kypřící prášek – 2 lžičky
sůl – půl lžičky
teplé mléko – 180ml 
rozpuštěné máslo – 10g
třtinový cukr – 20g 

náplň:

třtinový cukr – 90g 
rozpuštěné máslo – 25g 
skořice – 4 lžičky


postup: 

  1. Předehřejeme troubu na 175°C.
  2. Smícháme polovinu mouky spolu s droždím, kypřícím práškem a solí
  3. Do teplého mléka přidáme cukr s máslem a mícháme dokud se cukr zcela nerozpustí
  4. Do suché směsi přidáme směs mokrou. vše zamícháme a po lžících přidáváme zbytek mouky, dokud se nám těsto nepřestane lepit. Až se tak stane, vyndáme ho z mísy a pár minut ho propracujeme pomocí rukou. Nakonec ho dáme odležet do lednice. 
  5. Mezitím si připravíme náplň. Všechny ingredience jednoduše promícháme společně. 
  6. Odpočinuté těsto si rozválíme, snažíme se o tvar obdélníku. Potřeme ho kokosovým olejem, na který následně rozprostřeme náplň. Těsto zarolujeme, na koncích přichytíme pomocí vody. Dále ho nakrájíme na kusy ( mně to vyšlo na 12 kousků).
  7. Velkou dortovou formu si vytřeme olejem a naskládáme do ní nakrájené kousky. Důležité je, aby se nedotýkaly, protože se během pečení roztáhnou. Pečeme cca 15 minut. 
Taky se občas obáváte zdravých variant vašich oblíbených dobrot a nakonec vás naprosto překvapí? Určitě mi dejte vědět dole v komentářích a budu ráda, pokud připojíte i nějaký váš oblíbený recept. 

Mějte se krásně!0 thoughts on “CINNAMON ROLLS | HEALTHIER VERSION

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *