CHOCOLATE BROWNIE COOKIES

Ahoj
Je to poměrně dlouhá doba, co jsem přispěla na blog, za což bych se chtěla hned na začátku omluvit. Bohužel mě dohnalo věčné odkládání povinností do školy a během posledního týdne mi nezbývalo nic jiného než sednou za stůl a poctivě všechno dokončit. Naštěstí tenhle týden je za mnou a svůj čas můžu věnovat zábavnějším věcem, jako je blogování. 

Dneska to bude něco pro milovníky čokolády. Vzhledem k tomu, že poslední týden se počasí naprosto zbláznilo, pobytu venku se vyhýbám a radši se zachumlám hluboko pod peřiny. Jenomže je pravidlo, že s nic neděláním jdou ruku v ruce chutě.Proto jsem oblékla zástěru a pustila se do kouzlení. Tentokrát padla volba na zdravé super rychlé čokoládové brownie. Jenom musím říct, že místo toho, aby mi chutě zahnaly, bych nejradši snědla celý plech naráz.

 Ingredience (na cca 12 sušenek):

  • 80g ovesných vloček
  • 25g holandského kakaa
  • 1čl Kypřícího prášku
  • 120ml mléka – já použila kravské, ale pro veganskou verzi není problém s rostlinným
  • 35ml javorového sirupu – nebo jakékoliv jiné tekuté sladidlo
  • 35g burákového másla
  • 1čl vanilkové extraktu
  • vysokoprocentní čokoláda – Já použila přibližně 40g, ale nebojte se dát víc

Postup:

Jako první do mixéru nasypeme vločky, kakao a kypřící prášek. To rozmixujeme na jemno a přiházíme zbytek ingrediencí s výjimkou čokolády. Opět mixujeme dokud nedostaneme hladkou směs. Do té lžící vmícháme na kousky nasekanou čokoládu a tím příprava směsi končí.
I když se jedná o cookies, použila jsem muffinovou formu, případně malé zapékací mističky. Ty vymažeme olejem, ale naplníme pouze dno. Měli by dosahovat maximálně dvou centimetrů. To vložíme do trouby předehřáté na 175°c a pečeme 20 – 25 minut. Jestli jsou hotové zjistíme tak, že do nich píchnete špejlí a pokud vám nezůstane špinavá, je ten pravý čas je vytáhnout ven. A tím máte všechno hotové a nezbývá nic jiného než mlsat, protože skvělé jsou jak studené, tak přímo vyndané z trouby. V jednom z dalších článků bych chtěla začít takovou sérii článků spojených s hubnutím, ve kterých vás nechám trochu víc nahlédnout do svého soukromí. Tak se máte na co těšit! 

Mějte se krásně a užijte si prodloužený víkend!

PS: S kým se dneska potkám na Majálesu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *