NEON RUN 2017

Ahoj!
 
 Je to necelý rok, co jsem v sobě našla odhodlání a zúčastnila se svého prvního běžeckého závodu. Za ten rok se změnilo hodně věcí. Co ale zůstalo při starém, je můj počet běhů v aplikaci Runtastic. Nebo abych to upřesnila a nelhala, i ten se změnil. Konkrétně o 3 běhy, což v mém podání znamená 11 kilometrů. Z toho můžete vydedukovat můj vztah k této aktivitě. Paradoxně, tenhle článek bude o mém druhém závodu, který jsem si užila na maximum.

 Ten se konal těsně před odstartováním školy, tedy 2. září, a nesl se v duchu neonových barev. Ségra, jakožto můj původní parťák, mi onemocněla, a tak jsem na poslední chvíli sháněla doprovod. Nakonec jsem naprosto nečekaně ukecala Kikču, se kterou už jsme sehrané z Christmas runu, a tak závod mohl začít. Když jsme dorazily, asi 2 hodiny před začátkem závodu, všude se to hemžilo lidmi v neonovém ohozu od hlavy až k patě. To naprosto vyvrátilo moje tvrzení, že můžeme jít celé v černém, protože ty neony seženeme až tam. To se nakonec vyřešilo, protože k tašce od sponzorů jsme každá dostaly i bíle neon run tričko a barvičky na obličej jsme jednak vyprosily na náhodných lidech nebo si je prostě a jednoduše ukradly ze země. Tak to vypadá, když nechceme utrácet, haha. 
 

 
Celý běh byl už tradičně dlouhý 5 kilometrů a uskutečnil se na Vypichu v oboře Hvězda. Novinkou bylo, že závod nebyl měřený a právě tahle informace pomohla k tomu, abych si ho užila ještě víc a nemyslela na to, že každý bude mít možnost vyhledat si můj čas.
 
Bylo 20:00 a my se po krátké rozcvičce začali řadit ke startu. Aby nás „nelákalo“ běžet moc rychle, stoupli jsme si do zadní poloviny startovního pole. Přesně o půl hodiny později se všech 3000 běžců dalo do pohybu. Vyběhli jsme s mottem „hlavně to nehrotit“ a po celou dobu závodu, kdy nás ze všech stran obklopovaly skupinky závodníků všech věkových kategorií, jsme se ho nepustili. Takže nejen, že jsme závodem prolétli s úsměvem na tváři, ale dokonce jsme cestou nafotili i kupu fotek. Náš čas sice není výstavní, ale alespoň jsme si v cíli mohli místo lapání po dechu vychutnat některou z připravených dobrot. 
 


 
Zaběhl si někdo z vás Neon run taky? Pokud ano, tak mi hoďte do komentářů, jak se vám líbil. 
 
A jestli stále zvažujete, zda do toho jít, rozhodně si startovné kupte. Další běh, tentokrát zombie run, se totiž koná už 21. října!
 
PS: Nesmím zapomenout poděkovat rodičům, hlavně taťkovi, který celý večer pobíhal ochotně s foťákem a fotil co se dalo. Protože díky němu vlastně tenhle článek vznikl. 

0 thoughts on “NEON RUN 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *